Matilda's Own Metric Ruler 605mm x 165mm VRM605165
Laser etched and cut in Australia
| SKU | VRM605165 |
| Brand | Matilda's Own |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.650m |
| Shipping Cubic | 0.001950000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Handling and Shipping Charges & Information
POSTAGE INFORMATION
These delays are out of our control.
POSTAGE CHARGES
Within Australia
We offer 3 postage types within Australia as per below:-
International
TRACKING YOUR PARCEL
Australian Orders can be tracked via http://auspost.com.au/track/track.html
For all other countries please refer to your local postal carriers.
MISSING PARCELS
INCORRECT INFORMATION
LOCAL STORE PICKUP
ELECTRONIC GIFT VOUCHERS
Electronic Gift Vouchers will be processed and emailed to the recipient immediately once fully paid.
Returns Policy
WHAT can be returned?
WHEN do items need to be returned by?
Items need to be returned to our store within 21 days of purchase.
HOW do customers return items?
WHERE do items need to be returned to?
The item, including original packaging need to be returned to:-
JM Embroideries & Collectibles, PO Box 3078, Gippsland MC, Vic. 3841
OR
10 / 71 Strzelecki Ave, Sunshine West, Vic. 3020
SHIPPING for returns?
CREDIT for returns?
Refunds will be issued in the form of store credit unless otherwise arranged.
Instore return option?
Items can also be returned in person to our "Bricks and Mortar" store.
Packing materials?
Do items need to be in orginal packaging for returns?
More From This Category
Sew Easy 90 Degree Patchwork Triangle 7 1/2 x 15", Durable Acrylic Lasercut Triangle
Sew Easy Patchwork Ruler, 14 x 4.5", Lasercut For Precission, Ideal For Crafts